Outsourcing

prostafirma.pl - narzędzia informatyczne

ul.Bp.Bandurskiego 36, 71-685 Szczecin, kom. +48 505 797 467, e-mail:info@prostafirma.pl
outsourcing

Outsourcing IT to wykorzystywanie zasobów i usług zewnętrznych firm informatycznych. Mogą one taniej i efektywniej zrealizować szereg zadań informatycznych niż robiłoby się to we własnym zakresie. Outsourcing usług informatycznych to prace związane z bieżącą administracją sprzętowych i programowych zasobów informatycznych w celu zwiększenia skuteczności i efektywności z prowadzonej działalności.

W praktyce outsourcing informatyczny może dotyczyć zarówno pełnej obsługi, jak również tylko wybranych przedmiotów lub procesów. Takie podejście do problemu obsługi informatycznej firmy pomaga optymalnie organizować obsługę procesów biznesowych, ponieważ w praktyce lepiej jest firmie skupić się na swojej działalności, zwiększyć wydajność, a informatykę powierzyć firmie informatycznej posiadającej doświadczenie i specjalistów.

Outsourcing IT wydaje się o tyle sensowny, że to zespól fachowców będzie zajmował się funkcjonowaniem firmy na rynku w zakresie usług informatycznych, bo w ten sposób tworzy się duże oszczędności: czasu oraz zasobów ludzkich przy jednoczesnym nastawieniu na pewny zysk.

Niektóre korzysci outsourcingu IT :

obniżenie i ustabilizowanie kosztów utrzymania sprzętu informatycznego
dostęp do specjalistów z zakresu informatyki
szybka reakcja w przypadku awarii
stały monitoring serwerów w sieci
szybka pomoc pracownikom w przypadku codziennych problemów ze sprzętem oraz oprogramowaniem

W naszej ofercie posiadamy:

Liczymy na przyjemną i owocną współpracę z Państwem.

innowator roku 2009